Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Codeweek Haftasında Mükemmellik Sertifikası aldık

4 yıl önce
603 kez görüntülendi

Codeweek Haftasında Mükemmellik Sertifikası aldık
Reklam

Robotik kodlama atölyesi öğrencilerimiz uluslararası kodlama haftasında “Gençlerimiz Kodluyor”projesiyle mükemmellik sertifikası almaya hak kazandı.Dikili Vakfı olarak üç ülke ,sekiz okul ve yaklaşık beşyüz öğrenci ile aynı gün aynı saatte başlayan etkinliğimiz bir buçuk saat sürdü.Etkinlik boyunca gençlerimize kodlama,robotik sistemler,giyilebilir teknolojiler ile ilgili bilgiler verildi ve uygulamalar yaptırıldı.

Kod Haftası nedir?

AB Kod Haftası (Code Week), 6-21 Ekim tarihleri arasında uygulanan, herkes için kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmeyi amaçlayan bir etkinliktir. Kodlamayı öğrenmek, hızla değişen dünyayı ve teknolojinin nasıl çalıştığını anlamamıza, yeni fikirleri keşfetmemize, yenilikler için becerilerimizi ve yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olur.

Mükemmellik Sertifikası kimlere verilir?Sertifika Avrupa Birliği bünyesinde kurulan bir organizasyon kurumu tarafından verilir.Kurum etkinlik denetimini ve kayıt işlemlerini internet üzerinden yapar uluslararası ölçekli etkinliklerin amacına uygun yapılıp yapılmadığını denetler ve onaylar.Sertifikayı almaya hak kazanan kurumlara sertifikalarını posta ya da internet üzerinden yollar.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık