Reklam
DOLAR: 31.1 TL
EURO: 33.6 TL

Özgüven özdeğer ve farkındalık söyleşisi

3 yıl önce
677 kez görüntülendi

Özgüven özdeğer ve farkındalık söyleşisi
Reklam

Pandemi dönemi normalleşme sürecinde vakıf olarak ilk söyleşimizi gerçekleştirdik. Kabakum üç çınarlar kafede saat 18.30’da gerçekleştirilen söyleşimize vakıf yöneticilerimiz ,üyelerimiz ve eğitmenlerimiz katıldı.Sosyal iletişim uzmanı ve danışmanı Alkım Uyar’ın hazırlamış olduğu “Özgüven özdeğer,farkındalık”konulu söyleşide toplum içinde yaşanılan özdeğer algısı kimlik ve alışkanlıklar gibi kavramlar da ele alındı.Yaklaşık bir buçuk saat süren sunumda zaman zaman da soru cevaplar yapıldı.Sosyal mesafe ve maskeli sunum sonunda Vakıf başkanımız Nuri Gündüz sunumu yapan Alkım Uyar’a teşekkür etti.

ÖZGÜVEN ve ÖZDEĞER (İçindeki gücü keşfet)
İş, güç, para, ekonomi, ilişkiler, şartlar, pandemi, çevre kirliliği, iklim değişikliği… Hayat kolay değil.
Kişinin her şeyden çok kendine güvenmesi, inanması gerekiyor. Ama bu söylendiği kadar kolayca hayata geçemiyor.
İş, özel ve sosyal yaşamda başarılı olmak için sağlıklı bir özgüvene sahip olmak gerekli. İnsanın kendinde eksik veya yetersiz gördüğü alanlar, kişinin kendini yargılamasına, bu taraflarını reddetmesine, hatta zaman zaman ruhsal yapısının bozulmasına bile sebep olabiliyor.
Pek çok dış ve iç faktörlere bağlı olarak değişen özgüven ve özdeğerimizi sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam için nasıl düzenleyebiliriz?
Bunun için doğru ve gerekli bilgileri, kısa yol tuşlarını ve teknikleri konuşuyoruz.

kendine değer vermek, kendi değerini bilmek demek,
yeteneklerini, bilgi dağarcığını, sahip olduklarını kullanabilmek
liyakat: yaptıklarının “kıymetli” olarak düşünüleceğini bilmek
Diğerlerinden, saygı, sevgi, hak talep edebilmek.

Alkım Uyar kimdir?


Eğitmen, Danışman & Koç

1972 Temmuzunda Ankara’da doğan Alkım Uyar, TED Ankara Koleji ve İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunudur. İş hayatına henüz öğrenciyken reklam yazarı olarak atılmış, sonrasında 18 yıl boyunca reklam, medya ve televizyon sektörlerinde kreatif ve üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. ANS, CNNTÜRK kreatif departmanlar yöneticiğili; 24 Haber’de kurucu yönetici ve programlar koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür.
Kanada Merkezli ve ICF onaylı bir koçluk sistemi olan Inflow Creative Coaching’de eğitimini tamamladıktan sonra, NLP (nero linguistik programing), EFT (duygusal özgürleşme teknikleri), Takım oyunu ve iş hayatında liderlik becerileri ile ilgili aldığı ‘Yıldızlara Ulaşmak’ eğitimi, Zihinsel Yaratım Atölyesi (Quantum Transformation), Reiki (enerjilerle çalışma) ve Sanatsal Yaratım Atölyesi gibi kişisel gelişim süreçlerinden geçmiştir. Öte yandan Tasavvuf okumaları ve sohbetleri yapmaktadır.

Uzun yıllardır farklı eğitim kurumlarının çatısı altında, pek çok farklı konularda kişisel gelişim workshop’ları ve koçluk çalışmaları yapmakta, çeşitli kurum ve üniversitelerde iletişim becerileri ve yaratıcılık eğitimleri vermektedir. 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık